Ponad 100 lat najwyższej jakości

Początek XX wieku – nowatorska firma AEG wprowadza do sprzedaży po raz pierwszy w historii skonstruowane elektronarzędzia, które zaczynają być stosowane w przemyśle i rzemiośle. Pierwsze wiertarki, które zostały skonstruowne w 1887 roku, nie nadawały się do transportu ze względu na duże rozmiary i gabaryty wagowe. Jednak dzięki dynamicznemu rozwojowi w kolejnych latach przenośnych, stosunkowo lekkich elektronarzędzi, początkiem XX wieku pojawiły się już pierwsze wiertarki udarowe, a następnie szlifierki, polerki, nożyce wibracyjne i wyrzynarki. Elektronarzędzia zrewolucjonizowały pracę rzemieślników, budowlańcow, oraz w przemyśle.

Firma AEG wyznaczyła nowe standardy jakości i wydajności pracy dzięki wprowadzeniu wielu praktycznych i wygodnych innowacji. Do najważniejszych innowacyjnych rozwiazań należą: wielofunkcyjny uchwyt narzędziowy, systemy FIXTEC, oraz system antywibracyjny AVS. Wszystkie innowacyjne i najlepsze rozwiązania są stosowane w konstrukcji kolejnych elektronarzędzi AEG, dzięki czemu ich użytkowanie jest wygodniejsze, a jakość niezmiennie najwyższa.

Elektronarzędzia AEG

Narzędzia AEG są ponad przeciętnymi wymaganiami użytkowników. Jeśli więc masz wysokie wymagania odnośnie narzędzi i oczekujesz świetnych wyników ich użytkowania, to elektronarzędzia AEG są właśnie dla Ciebie.Firm AEG szczyci się stale prowadzonymi badaniami i nowymi technologiami, które są uwzględniane w produkcji elektronarzędzi.Jednak najważniejszymi wskaźnikami są bezpośrednie opinie i wskazówki użytkowników. Elektronarzędzia AEG to nie tylko wyjątkowa wytrzymałość i niezawodność, ale konstrukcja opracowana z myślą o użytkownikach. Dlatego też wyróżnia je bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa, który jest zagwarantowany nie tylko przez specjalną budowę produktów, ale również zamontowane systemy np. sprzęgła bezpieczeństwa, system uniemożliwiający zakleszczenie wiertła, niewielka waga, optymalne ustawienia, rozmiary, uchwyty i wiele innych.
Zwarta budowa, cichy silnik, dobrze umiejscowione przełączniki czy latarki zapewniają również komfort pracy, który jest dosyć istotny przy pracach budowlanych czy remontowych.

Elektronarzędzia AEG od początku niezmiennie charakteryzują nowatorskie rozwiązania. System FIXTEC, który został opatentowany, gwarantuje szybką i wygodną wymianę narzędzi. Z kolei system antywibracyjny AVS ogranicza drgania podczas pracy nawet o 50 %, dzięki czemu podnosi się komfort użytkowania. Natomiast QUICKSTOP zatrzymuje silnik w ciągu niecałej sekundy, co umożliwia znacznie szybsze działanie w ciężkich sytuacjach wymagających natychmiastowego zatrzymania pracy.

Niemal wszystkie wiertarko – wkrętarki AEG zostały wyposażone w lampki led do oświetlania stanowiska pracy, co jest niezwykle pomocne w przypadku prac z ograniczonym dostępem światła. W standardowym wyposażeniu elektronarzędzia AEG mają metalowe uchwyty bezkluczykowe, które ułatwiają pracę i podnoszą żywotność narzędzi. Z kolei szlifierka AEG wyposażona jest w bezkluczykową osłonę tarczy, dzięki czemu możliwe jest ustawienie szlifierki bez klucza. Ponadto w standardzie szlifierka ma łagodny rozruch, który ma na celu dobór właściwej prędkości do obrabianego materiału.

Kolejną ważną cechą elektronarzędzi AEG jest uwzględnienie trybu dłutowania i funkcji wiercenia udarowego.

Wyrzynarka czy pilarka tarczowa mają możliwości ukośnego cięcia oraz regulacji wychyłu dla szybkiego i dokładnego cięcia. Jest to bardzo istotne dla wysokiego komfortu i dokładności pracy.

Akumulatory AEG są kompatybilne z poprzednią wersją narzędzi pomarańczową z lat 2009 – 2011. Produkcja starych akumulatorów dla starszej wersji niebieskiej w systemie PBS 300 i ACCU 2000 została zatrzymana w 2009 roku. Jednak koncern stale zapewnia niezmiennie dostęp do osprzętu i akumulatorów dla działających jeszcze narzędzi w wersji niebieskiej. Jeśli więc użytkownik ma w domu lub warsztacie narzędzia z tamtej serii, które nadal pracują, wówczas nie musi się martwić o zamienne akumulatory.

Gwarancja elektronarzędzi AEG obowiązuje przez 3 lata po zarejestrowaniu. Pomarańczowy kolor w produkcji narzędzi został wprowadzony w 2009 roku.

Dodatkowy zestaw elementów w wyposażeniu dodatkowym jest skonstruowany tak, aby być jak najbardziej wszechstronnym. Elektronarzędzia AEG są skierowane przede wszystkim do profesjonalnych użytkowników. Z myślą o nich wprowadzane się innowacyjne rozwiązania dla bezprzewodowych narzędzi o napięcie w zakresie 3,6 – 18 V.

Do jednych z najważniejszych elektronarzędzi należy wiertarko – wkrętarka 18 V ProLithium ION. Dlaczego jest wyjątkowa? Stanowi balans pomiędzy komfortem, siłą, a ergonomią. Nowe wkrętarki są również wyposażone w akumulatory w zakresie 1,5 Ah, a także mocniejsze 3,0 Ah. Wszystkie mają w sobie zabezpieczenia przeciążeniowe i termiczne, są również chronione przed przeładowaniem. Są to kolejne systemu podnoszące jakość i poziom bezpieczeństwa dla użytkowników.

Z kolei wiertarko – wkrętarka 14,4 V Prolithium ION jest modelem, które zapewnia moc i siłę w czasie pracy, jednak jest lżejszy niż produkty 18 voltowe.

Dla użytkowników wymagających szybkiego ładowania akumulatora i niskiej wagi produkty polecamy wkrętarką 12 V Prolithium ION. Czas ładowania jej akumulatora to zaledwie 30 minut.

Jeśli chodzi o narzędzia udarowe, warto zwrócić uwagę na młot udarowy AEG SDS PLUS w wersji 18 voltowej ProLithium. Energia udaru w tym narzędziu to 2,3 J oczywiście z trybem wiercenia udarowego. Z kolei lekka i kompaktowa pilarka tarczowa AEG to jedno z najlepszych rozwiązań w swojej kategorii. Odprowadzanie pyłu sięga tu nawet 75 %. Wiertarki udarowe AEG mają moc nawet 1100 W.

Natomiast w miejscach o znacznie utrudnionym dostępie sprawdzi się wkrętarka 2,6 V, która ma również możliwość kątowego ustawienia rękojeści.

Szlifierka AEG o tarczy 125 mm wyposażona została w metalową skrzynię przekładniową, która wpływa na dłuższy czas użytkowania. Dzięki funkcji digitronie i systemowi FIXTEC przez łagodny rozruch zabezpiecza przed silnik przed przeciążeniem.

Szlifierka o średnicy tarczy 230 mm z kolei została wyposażona w hermetyczne łożyska bardzo wysokiej jakości, które zapewniają ochronę przed kuchem, pyłem i zanieczyszczeniami.

Kolejnym narzędziem zasługującym na uwagę jest Frezarka z mocą w zakresie 1400 – 2500 W. Umożliwia ona pracę przy różnych materiałach, zapewnia stałą prędkość nawet przy pełnym obciążeniu, a wyjątkowy kształt trzpienia minimalizuje drgania.

Wyrzynarki AEG mają również solidną konstrukcję płyty podstawy, umożliwiają cięcie w pobliżu krawędzi i skośne pod katem 45 stopni.

AEG

Koncern AEG oferuje oczywiście znacznie więcej narzędzi, które są dostępne w naszej ofercie. Skierowane zarówno do profesjonalnych użytkowników, jak i do prac domowych czy remontowych. Elektronarzędzia AEG to nieustannie najwyższa jakość i nowatorskie rozwiązania, dzięki którym firma wyprzedza wiele innych koncernów.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą.